Classic Double-Stitch Single Prong Reversible Business Leather Belt for Men
$ 18.99
Compare color
-
Black
-
Brown
Click on color/pattern to compare, click and drag images to reorder
Couldn't load pickup availability
Classic Double-Stitch Single Prong Reversible Business Leather Belt for Men
Regular price
$ 18.99 USD
Regular price
Sale price
$ 18.99 USD
Unit price
per

Classic Double-Stitch Single Prong Reversible Business Leather Belt for Men
$ 18.99
| Main Material of Belt Strap: | Leather |
| Buckle Material: | Zinc Alloy |
| Fastening Method: | Single Prong Buckle |
| Belt Width: | 3.4CM |
| Belt Strap Thickness: | 4.2MM |
| Leather Craftsmanship: | Large arc edge trimming, double color-matched stitching;Single leather loop; |
| Hole Type: | 5 round painted holes, 11.5CM from last hole to tail end |
| Tail Type: | Figure-Eight Tail |
| Style: | Business Formal / Classic Business |
| US Standard Delivery: | $10 for 0–5.004 lbs |
| US Heavy Goods Shipping: | $20 for 4.996–20.005 lbs |
| International Shipping: | $20 for 0–20.005 lbs |
| Return & Exchange Policy: | Returns and exchanges are accepted within 30 days. |
| Fabio Valenti: | Fabio Valenti’s Exchange Policy Allows you to order without hesitation. |