Vintage Texture Single Prong Leather Belt Men Business Casual
$ 12.99
Compare color
-
Black
-
Grey
-
Navy
-
Brown
-
light Brown
-
Cognac
Click on color/pattern to compare, click and drag images to reorder
Couldn't load pickup availability
Vintage Texture Single Prong Leather Belt Men Business Casual
Regular price
$ 12.99 USD
Regular price
Sale price
$ 12.99 USD
Unit price
per

Vintage Texture Single Prong Leather Belt Men Business Casual
$ 12.99
| Main Material of Belt Strap: | Leather |
| Buckle Material: | Zinc Alloy |
| Fastening Method: | Single Prong Buckle |
| Belt Width: | 3.9CM |
| Belt Strap Thickness: | 4.0MM |
| Leather Craftsmanship: | Flat without stitching, obvious edge spraying, black oil edge, buckle connected by reverse folding stitching |
| Hole Type: | 7 round holes, painted holes, matched with buckle pin, 10cm from last hole to tail end |
| Tail Type: | Rabbit Ear Tail |
| Style: | Business Casual |
| US Standard Delivery: | $10 for 0–5.004 lbs |
| US Heavy Goods Shipping: | $20 for 4.996–20.005 lbs |
| International Shipping: | $20 for 0–20.005 lbs |
| Return & Exchange Policy: | Returns and exchanges are accepted within 30 days. |
| Fabio Valenti: | Fabio Valenti’s Exchange Policy Allows you to order without hesitation. |