Classic Double-Stitch Full-Grain Leather Single Prong Buckle Men's Belt
$ 22.99
Compare color
-
Black
-
Brown
-
Cognac
-
Tan
Click on color/pattern to compare, click and drag images to reorder
Couldn't load pickup availability
Classic Double-Stitch Full-Grain Leather Single Prong Buckle Men's Belt
Regular price
$ 22.99 USD
Regular price
Sale price
$ 22.99 USD
Unit price
per

Classic Double-Stitch Full-Grain Leather Single Prong Buckle Men's Belt
$ 22.99
| Main Material of Belt Strap: | Full-Grain Leather |
| Buckle Material: | Zinc Alloy(Brushed Gunmetal Plated) |
| Fastening Method: | Single Prong Buckle |
| Belt Width: | 3.9CM |
| Belt Strap Thickness: | / |
| Leather Craftsmanship: | Color-matched double stitching; 1 fixed leather loop; |
| Hole Type: | 7 round holes, 2.54CM (1 inch) hole spacing |
| Tail Type: | Pointed Tail |
| Style: | Business Formal / Classic Business |
| US Standard Delivery: | $10 for 0–5.004 lbs |
| US Heavy Goods Shipping: | $20 for 4.996–20.005 lbs |
| International Shipping: | $20 for 0–20.005 lbs |
| Return & Exchange Policy: | Returns and exchanges are accepted within 30 days. |
| Fabio Valenti: | Fabio Valenti’s Exchange Policy Allows you to order without hesitation. |