Woven Elastic Leather Trim Single Prong Buckle Men's Belt
$ 21.99
Compare color
-
Black
-
Grey
-
Grey&Bule
-
Green
-
Brown
-
Beige
-
Navy&Black
-
Navy&White
-
Pink
-
Red
-
Skyblue
Click on color/pattern to compare, click and drag images to reorder
Couldn't load pickup availability
Woven Elastic Leather Trim Single Prong Buckle Men's Belt
Regular price
$ 21.99 USD
Regular price
Sale price
$ 21.99 USD
Unit price
per

Woven Elastic Leather Trim Single Prong Buckle Men's Belt
$ 21.99
| Main Material of Belt Strap: | Elastic Woven Strap+ Full-Grain Leather Airplane-Shaped Tip/Tail Piece |
| Buckle Material: | Zinc Alloy |
| Fastening Method: | Single Prong Buckle |
| Belt Width: | 3.4CM |
| Belt Strap Thickness: | |
| Leather Craftsmanship: | Elastic woven strap with same weave as sample; Airplane-shaped tip/tail piece |
| Hole Type: | No Holes |
| Tail Type: | Tipped Tail |
| Style: | Casual Outdoor / Daily Commute / Light Business |
| US Standard Delivery: | $10 for 0–5.004 lbs |
| US Heavy Goods Shipping: | $20 for 4.996–20.005 lbs |
| International Shipping: | $20 for 0–20.005 lbs |
| Return & Exchange Policy: | Returns and exchanges are accepted within 30 days. |
| Fabio Valenti: | Fabio Valenti’s Exchange Policy Allows you to order without hesitation. |